|
Na organach grają:
Anna Poslak, Jadwiga Kowalska, Marek Bochniak,
Elżbieta Charlińska, Stanisław Maryjewski. O Projekcie "Organy Lubelszczyzny" (Ze wstępu do wkładki
płyty)
„Od muzyki
piękniejsza jest tylko cisza”, mawiał Paul Claudel. Kilkanaście lat takiej
właśnie ciszy minęło od chwili wydania pierwszej płyty z serii „Organy
Lubelszczyzny”. Przypomnę, że została ona nagrana w 2008 roku, w kościele św.
Królowej Jadwigi w Janowie Lubelskim, dzięki życzliwości ks. Jana Sobczaka. Z
różnych powodów do naszego pomysłu wracamy dopiero teraz. I tym razem za
wydaniem płyty kryją się muzyczne zamiłowania konkretnego kapłana. Jest nim
proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Lublinie, ksiądz Cezary
Kowalski. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować mojemu imiennikowi za
wsparcie wysokiej kultury muzycznej i religijnej. Słowa wdzięczności kieruję
również w stronę znakomitych lubelskich organistów, którzy dzielą się z nami
swym talentem, wykonując utwory kompozytorów różnych epok i stylów. Miłośników
muzyki organowej zapraszam do posłuchania subtelnego piękna dźwięków płynących
ze szlachetnego instrumentu zbudowanego ponad sto lat temu przez mistrza
Riegera. (Prof. Cezary Taracha).
|
Posłuchaj fragmentów mp3
|