Łukasz Jemioła Trio
"Jemioła"
- płyta CD

Cena:30.00 zł.
 

  SPIS UTWORÓW:

    1. Jeżeli kiedyś
   2. Gdy dziewczyna idzie spać
   3. Niewidomi przyjaciele
   4. Pan Zbyszek
   5. I'm leaving home
   6. Rozłączeni
   7. Już północ
   8. Piosenka z pointą
   9. Za mało
   10. O szmerach
   11. Syn ulicy Posłuchaj fragmentów mp3

 WYKONAWCY:
Łukasz Jemioła Trio
w składzie:
Łukasz Jemioła - wokal, gitary
Tomasz Deutryk - perkusja
Robert Brzozowski - kontrabas, gitara basowa

REALIZACJA NAGRANIA:
o Julian Śmierciak, Łukasz Jakubowski - Studio Fanfara

MIX I MASTERING:
Łukasz Jakubowski, Łukasz Jemioła, o. Julian Śmierciak

WYDAWCA:
Studio Fanfara, Lublin 2015

         Jest to pierwszy, studyjny album Łukasza Jemioły - cenionego artysty młodego pokolenia. Wokalista swoim ciepłym głosem już od pierwszych dźwięków zaprasza słuchacza w niesamowitą muzyczną podróż do świata poezji, wykorzystując m.in. teksty Juliusza Słowackiego, ks. Jana Twardowskiego czy Katarzyny Piątkowskiej.
Na płycie nie zabrakło także znakomitych tekstów autorskich.
Interpretując w oryginalny sposób poezję. Jemioła czyni to z niespotykaną wrażliwością, dzięki czemu udało mu się uniknąć zbędnego patosu, który można by skojarzyć ze słowem wierszowanym. Kompozycje urzekają melodyjnością i lekkością narracji.
Materiał zarejestrowano podczas wspólnego muzykowania w studio, przez co piosenki zachowały naturalny, sceniczny charakter. Klimatyczne aranżacje powstały dzięki współpracy ze znakomitymi muzykami: Robertem Brzozowskim - kontrabasistą zespołu Čači Vorba i Tomaszem Deutrykiem - perkusistą mi.in. w Lubelskiej Federacji Bardów.

Sam lider zespołu - wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów - od lat czynnie koncertuje, odnosząc sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Występ w programie X Factor (TVN) w 2012 roku przysporzył mu dodatkowych fanów. Słuchacze Radia Lublin mają okazję słuchać jego bluesowych improwizacji "na żywo" w cyklicznej audycji Halo Kultura.
Strona artysty na facebooku

 

o.  Julian Śmierciak OFM   © 2008